Vstupní cesta na městský hřbitov v Jindřichově Hradci se dočkala revitalizace

  • od

V letošním roce na podzim přišla na řadu druhá etapa revitalizace areálu městského hřbitova v Jindřichově Hradci a proměnu zaznamená vstupní cesta. Na zatravněné ploše, která lemuje asfaltovou komunikaci, se vysadí 17 lip a vzniknou tu i trvalkové záhony, které budou barevné po celý rok. S úpravami už se začalo a mají být hotové nejpozději do konce listopadu.

Druhá etapa obnovy zeleně na městském hřbitově v Jindřichově Hradci navazuje na první část z loňského roku, kdy šlo o zkrášlení okolí administrativní budovy a obřadní sítě.

„Osadili jsme tam nový mobiliář, doplnili zeleň, trvalky a vysadili stromy. Druhá etapa se bude týkat vstupní cesty, kterou bude už od vchodu lemovat sedmnáct lip. Chybět nebudou ani trvalkové záhony, které pokvetou během celého roku,“ zmínil místostarosta Radim Satněk.

Revitalizace pokračuje po levé straně vstupní cesty na hřbitově. Stromy tu doplní záhony s trvalkami a cibulovinami, které budou atraktivní především esteticky.

„Naším hlavním cílem je, aby se prostředí městského hřbitova stalo více přívětivějším. Revitalizace právě probíhá a měla by být hotová nejpozději do konce listopadu, kdy budeme sázet cibuloviny. Celá investice město vyjde na přibližně 320 tisíc korun,“ dodala vedoucí oddělení ochrany prostředí Petra Šelepová.

Zakázku na novou výsadbu na městském hřbitově získala Markéta Kollmannová z Plavska. Pod sedmnácti lipami budou na trvalkových záhonech růst například sněženky, modřence, ozdobnice, juka nebo půdopokryvné růže.

Zdroj: JcTEĎ.cz, Lucie Váchová, 8.11.2022